Prezenčné vyučovanie pre 5. ročník od 19.4.

14.4.2021 

Milé študentky a milí študenti, je to tu, od pondelka 19.4. 2021 otvárame brány školy pre žiakov 5. ročníka. Žiaľ, doteraz sme mohli neotvoriť na základe prevádzkových dôvodov (kvôli zatvoreným internátom), túto možnosť už ministerstvo školstva zrušilo, preto otvárame. Uvedomujeme si, že to nie je celkom zmysluplné, ale budeme rešpektovať rozhodnutie. Preto posielame nasledovné usmernenia:

– Od 19. 4. prebieha vyučovane prezenčne. Aj v prezenčnej forme sa bude vyučovať podľa aktuálne platného rozvrhu (ešte bude doplnený o učebne). Aj napriek tomu, že ste viacerí žiadali návrat ku klasickému rozvrhu, tak logisticky to nie je momentálne možné (lebo ostatné ročníky fungujú v online režime).

– Učiteľ počas prezenčnej výučby umožní sledovať hodinu online študentom, ktorí sa nebudú môcť zúčastniť vyučovania z dôvodu dochádzania. Vedenie školy po porade určilo, že tí, ktorí bývajú viac ako 20 km (zoznam nájdete priložený k správe). Vychádzame tak v ústrety dochádzajúcim žiakom, ktorí by podľa bežných opatrení zostali kompletne bez vzdelávania.

– Svoj príchod/odchod zo školy je každý žiak povinný označiť elektronicky kvôli prehľadu pohybu osôb v škole

– Pred nástupom do školy je potrebné cez EduPage poslať vyhlásenie o bezinfekčnosti a mať pri sebe doklad o teste (SMS, mail, tlačivo)
Postup: https://help.edupage.org/?lang_id=2&id=u1601

– Pri vchode do školy je povinné absolvovať meranie teploty.

– Dodržujeme aktuálne protipandemické opatrenia – v interiéri školy je potrebné používať respirátor, v exteriéroch prekrytie dýchacích ciest

– V prípade potreby (a vhodného počasia) môžete využívať školský dvor, kde bude pripravené sedenie

– Neprítomnosť na vyučovaní ospravedlňuje/neospravedlňuje triedny učiteľ/triedna učiteľka a funguje štandardne.

– Pripomíname, že v prípade, že budete pozitívni na COVID, alebo budete v karanténe, stále platí povinnosť informovať triedneho a vedenie školy, aby sme mohli zabezpečiť bezpečnosť všetkých učiteľov a žiakov.

– Na základe predchádzajúcich skúseností upozorňujeme, že pokyny ministerstva a vlády sa často menia, preto sledujte stránku školy pre žiakov, kde sa budeme snažiť publikovať aktuálne informácie a rozhodnutia

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: