XI. výročie divadelného festivalu slovensko-španielskych bilingválnych sekcií (VIDEO)

Dňa 13.2.2020 sa naša škola zúčastnila XI. ročníka Festivalu španielskych divadiel , kde sa ako každoročne stretli divadelné zoskupenia zo všetkých stredných škôl s výučbou v španielskom jazyku.

Tento rok sa prezentácia divadelných hier konala v Novom Meste nad Váhom. Diváci si mali možnosť pozrieť mnohé strhujúce zápletky, originálne spracovanie vizuálnych efektov a taktiež nemenej hodnotné výkony hercov a herečiek.

Tento rok sa naše divadlo predstavilo s autorskou hrou s názvom Sorginas ( Bosorky), ktorú napísal náš lektor Pablo. Dej nás prenesie do malej krčmy, ukrytej v hlbokom, tmavom lese, do ktorej sa prídu ubytovať dvaja cestujúci Rodrigo ( Samuel Nguyen 5.E) a Néstor ( Marek Zachar 3.E) so zámienkou, že prichádzajú kvôli obchodu no v skutočnosti hľadajú Rodrigovu snúbenicu Inés ( Viktória Witkovská 4.E), ktorá záhadne zmizla a podľa všetkého by sa mala skrývať práve tu, na mieste ktoré je opradené mnohými zvláštnymi a nevysvetlitelnými historkami … Privítajú ich dve hostinské Elisa (Adriana Moravčíková 5.G) a Juana ( Patrícia Mazáňová 3.E) aj so svojimi sestrami Oliviou ( Júlia Rybárová 3.G), Susanou (Tatiana Janeková 3.G) a Anou ( Lucia Mazaníková 4.E) ktoré tu spoločne žijú a vedú “podnik”. Postupom času cudzinci odhaľujú skryté tajomstvo žien a ocitajú sa uprostred rituálneho obradu kultu bosoriek ktorých cieľom je prijať Inés do svojich radov a priniesť obeť ( v podobe dvoch mladých chudákov) pánovi pekla ( Tomáš Kučera 3.G ).

Či už to boli výborné svetelné efekty, dejová línia alebo využitie naozaj impozantných rekvizít, pod vedením našich dvoch lektorov Alexisa a Pabla sa nám podarilo opäť získať 1. miesto, taktiež cenu za najlepšieho herca ( Samuel Nguyen ) a u divákov pravú, nefalšovanú standing ovation. Chceli by sme sa veľmi pekne poďakovať všetkým žiakom a učiteľom našej školy, ktorí merali cestu až do NVM a prišli nás priamo podporiť. S výsledkami sme veľmi spokojní a tešíme sa na nadchádzajúce predstavenia.

Adriana Moravčíková (V.G)

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: