The International Mathematical Modeling Challenge (IM2C)

The International Mathematical Modeling Challenge (IM2C) je americká súťaž, ktorá sa snaží ukázať mladým ľuďom, kde všade je možné využiť matematiku. Úlohou súťažného tímu je vyvinúť univerzálny postup na riešenie daného problému. Na vyriešenie úlohy a popísanie problému má tím celých 5 dní.

Tento rok bolo našou úlohou nájsť spôsob hodnotenia nemocníc, vďaka ktorému by sme si vždy vedeli vybrať tú najlepšiu. Napriek tomu, že zadanie neznie zložito, je ozajstnou výzvou zapojiť doň matematickú argumentáciu.
Možno sa to niekomu zdá nepochopiteľné, ale naozaj sme boli veštci nadšení a s chuťou sme sa do IMMC zapojili už po druhýkrát. Učí nás to nielen logicky premýšľať a v číslach vyjadrovať aj nemožné, ale takisto rozvrhnúť si správne čas. IMMC naučí aj netímových hráčov úzkej tímovej spolupráci a nakoľko sa celá súťaž rieši po anglicky, tak prinesie mnohé nové, znalosti aj v oblasti tohto jazyka.

Byť zavretý v jednej malej miestnosti 5 dní vkuse a čumákovať pri tom do počítačovej bedne vôbec nemusí byť nuda ak máš ten správny tím. Aspoň bližšie spoznáš svojich kamarátov a zažiješ atmosféru, ktorej na bežnom vyučovaní niet. Dokonca ti IMMC prináša možnosť stráviť noc na tmavej a strašidelnej GBZA, plnej záhadných zvukov.
IMMC je dobrodružstvo – a nie len matematické.

Terézia Filová, V. G

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: