Bronzové pásmo dramatického krúžku v slovenskom jazyku

Napriek ťažkej konkurencii sa 27.03. 2018 novovzniknutý dramatický krúžok v slovenskom jazyku vo svojom premiérovom súťažnom vystúpení na regionálnej prehliadke amatérskych divadelných súborov s názvom Detská divadelná Žilina v kategórii FEDIM nestratil. Skupina 5 činohercov, 4 bábkohercov, 4 dabingových hercov a 2 technikov sa umiestnila v bronzovom pásme.

Mgr. art. Maroš Krajčovič, jeden z porotcov súťaže,  pochválil súbor za „veľmi talentované herečky v hlavných úlohách. Ony sú pre mňa neskutočnou inšpiráciou a power bank-om“ . V hlavných úlohách vystúpili B. Tunčerová, P. Štefancová, A. Moravčíková a P. Strýčková. Krajčovič dodal, že súbor bol predovšetkým v činohernej časti inscenácie na veľmi vysokej úrovni. Napriek tomu, že inscenácia bola kritizovaná predovšetkým za bábkohereckú časť, celkovo spravila na porotu podľa Krajčoviča „dobrý dojem“.

V kategórii FEDIM súťažilo spolu 9 mládežníckych kolektívov, pričom 7 z nich pôsobí pri umeleckých školách. Len 2 divadlá boli z produkcie študentov gymnázií – Divadlo pri GSF v Žiline a naše. Spomedzi týchto dvoch kolektívov boli kladnejšie ohlasy na našu inscenáciu Misky strieborné, nádoby výborné, čo sa prejavilo aj v záverečnom hodnotení.

Ostáva len veriť, že cenné rady poroty a priaznivcov bude možné pretaviť do naštudovania novej divadelnej inscenácie, ktorý by mohla zamiešať karty súťaže opäť o rok.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: