Aktualizované informácie o koronavíruse (9.3. večer)

Milí učitelia, študenti a rodičia,
posielame aktualizované informácie o koronavíruse (pravdepodobne budú nasledovať ďalšie pokyny):

Od utorka 10. marca začnú preventívne kontroly na všetkých hraničných priechodoch na Slovensku.Od tohto dňa občania SR vracajúci sa z Talianska, Číny, Južnej Kórey a Iránu budú povinní podstúpiť 14-dňovú karanténu – tá sa bude vzťahovať aj na rodinných príslušníkov, ktorí s nimi žijú v jednej domácnosti.

To znamená, že od tohoto dňa – 10.3. všetci takíto občania A ICH rodinní príslušníci musia zostať DOMA v 14- dňovej karanténe. O TOMTO UPOVEDOMTE SVOJICH TRIEDNYCH UČITEĽOV, ktorí budú informovať vedenie školy.

Zároveň platí 14 dňový zákaz usporadúvať verejno-športové podujatia.

Celá správa tu:
Zasadal krízový štáb: pre situáciu s koronavírusom majú verejné inštitúcie zákaz usporadúvať verejno-športové podujatia
MV SR, 09. 03. 2020

Pre všetky ústredné orgány štátnej správy, miestnej samosprávy a verejnej správy platí na 14 dní zákaz organizovania akýchkoľvek verejných športových či kultúrnych podujatí.

Vyhlásil to premiér Peter Pellegrini po zasadnutí ústredného krízového štábu na MV SR v pondelok 9. marca 2020.

Od utorka 10. marca začnú preventívne kontroly na všetkých hraničných priechodoch na Slovensku.
Od tohto dňa občania SR vracajúci sa z Talianska, Číny, Južnej Kórey a Iránu budú povinní podstúpiť 14-dňovú karanténu – tá sa bude vzťahovať aj na rodinných príslušníkov, ktorí s nimi žijú v jednej domácnosti.

Všeobecní lekári budú môcť pre nový koronavírus vypísať tzv. pohybovú práceneschopnosť (PN), potvrdenia bude ošetrujúci lekár priamo zasielať do Sociálnej poisťovne, aby sa obmedzil pohyb ľudí. Zabezpečiť bude treba bezplatné rúška pre návštevníkov ambulancií lekárov, aby ich mali pacienti už v čakárni.

Počet pacientov nakazených novým koronavírusom na Slovensku stúpol na sedem. Predseda vlády Peter Pellegrini potvrdil, že počas zasadnutia štábu pribudli dva nové potvrdené prípady, a to v Martine a Košiciach.

http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=zasadal-krizovy-stab-pre-situaciu-s-koronavirusom-maju-verejne-institucie-zakaz-usporaduvat-verejno-sportove-podujatia

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: