Vianočné trhy GBZA 2018

A je to za nami! To je prvé, čo ma teraz pri písaní tohto príspevku napadne. Bol to mesiac chystačiek, ktoré mali vynikajúcu dohru. A o čom vlastne točím? Predsa o vianočných trhoch.

Dnes, 21.12.2018, sa konala najznámejšia a už tradičná charitatívna akcia. Každá trieda si prichystala jeden až dva stánky- jeden s výrobkami, druhý so službou alebo s papaním, a v nich potom postupne zbierali peniaze, ktoré budú určené tým, ktorí ich momentálne najviac potrebujú. Stánky však nemali iba triedy, ale aj napríklad program Hope, chemický krúžok a aj rokmi overený „figliar“, pán riaditeľ Tanitó, ktorého zľavy sa rozniesli po celom Slnku a možno aj ďalej. Ak ste chceli ešte nakúpiť darčeky na poslednú chvíľu, mali ste široký výber tašiek s ručnými kresbami a nápismi, šperkov alebo ďalších ozdôb do domácnosti. Väčšina z nás však bola hladná, takže úspech zožali aj stánky s jedlom, od ktorého sa spočiatku prehýbali stoly a neskôr kasy. A čo by to boli za Vianoce bez poriadnej manikúry? Hor sa nechty lakovať!

Takmer by som aj zabudla, že počas celých trhov spieval zbor. Veselé, pomalé, romantické…, ale najmä vianočné piesne. Prvú pieseň zaspievali už pár minút po otvorení trhov a trhy aj ukončili.
Tichá noc, svätá noc,
prskavky prskajú,
do toho zboristi spievajú,
slniečko tónmi napĺňajú,
A keď prskavka dohorí,
snehu sa valia hory.

Takto to samozrejme nebolo, ale ak mi pán učiteľ Benikovský odpustí gramatický rým, mohli by sme tieto slová aplikovať do tradičnej vianočnej koledy, nie? Nechajme koledu koledou. Z balkónov sa po tejto piesni vysypal papierový sneh a spustila sa tvrdá papierovačka. A neohadzovali sa iba žiaci, ale aj učitelia a hlava školy.

Ku koncu, keď sa už škola takmer vyprázdnila, sme ešte my z 2.E zorganizovali Papierovú revolúciu, ktorú historici označili aj Spontánne spiknutie, namierenú proti autorite Fufu. A hoci sa pani učiteľka Furmanová bránila, nedokázala vyhrať. Jej výhra ešte len príde na vysvedčení. Po tejto dohre sme vzali metly, lopaty, poodnášali lavice a stoličky, pozametali, rozlúčili sa objatím a išli užívať vianočné prázdniny.

Na záver chcem poďakovať všetkým, ktorí sa na trhoch zúčastnili, prispeli či už úsilím alebo peniazmi, všetkým, čo doniesli hračky a oblečenie do detského domova, piatakom, ktorí darčeky odviezli do Bytče a na záver pani učiteľke Furmanovej, bez ktorej by trhy ani neboli. Len vďaka vašej štedrosti sme vyzbierali 2020 eur a 20 Kč, ktoré poputujú na dobrú vec, o ktorej nás bližšie bude informovať pán riaditeľ po novom roku. Ešte raz v mene všetkých organizátorov ďakujem a prajem krásne a veselé Vianoce a ešte čarovnejší Nový rok.

Patrícia Mazaňová, 2.E

FOTOGALÉRIA (klikni)

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: