V Cene Absynt silná recenzistika

V piatok 17.septembra sa v rámci Žilinského literárneho festivalu v Novej synagóge v Žiline uskutočnil slávnostný ceremoniál už 4. ročníka krajskej súťaže Ceny Absynt – školy reportáže s Vydavateľstvom Absynt. Naši študenti sa medzi konkurenciou 250 študentov z 12 gymnázií opäť nestratili.

Piatkové dopoludnie bolo vyvrcholením desiatich mesiacov práce školských koordinátorov, lektorov, literárnych vedcov, reportérov, rečníkov a študentov v štyroch súťažných kategóriách – recenzia, reportáž, rečníctvo a rebríček. Počas virtuálneho školského roka zapojení študenti prelúskali päticu súťažných titulov z produkcie Vydavateľstva Absynt, absolvovali webináre s odborníkmi v nimi vybranej kategórii, študovali z učebných materiálov Ceny Absynt a udeľovali svoje hodnotenie prečítaným knihám.

Najviac radosti našej škole priniesla kategória recenzia, kde Timea Sučková z V.G získala delené prvé miesto a Samuel Jakubík z V.G sa opäť rozdelil o druhé miesto. Blahoželáme.

Záznam z živého vysielania slávnostného ceremoniálu si môžete pozrieť na FB stránke Ceny Absynt: https://www.facebook.com/vartfore/videos/230131535743037

Usporiadanie slávnostného ceremoniálu bolo podporené v rámci projektu Nadácie Slovenskej sporiteľne v celkovej výške 10.000 €.

Martin Benikovský, hlavný koordinátor Ceny Absynt

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: