Prírodovedný deň 2019

Koncom januára sa už po šiestykrát konal náš tradičný Prírodovedný deň. Viete, býva dosť ťažké zmeniť nudné a únavné hodiny matematiky, chémie, fyziky alebo biológie, kde väčšina z nás iba sedí a nechápe, na niečo zaujímavé, kde nemusíme odrátavať čas do zvonenia a usmievať sa na profesora, že akože rozumieme, čo hovorí, aj keď v skutočnosti nemáme ani šajnu, čo na tejto škole robíme. A vtedy príde Prírodovedný deň – jeden deň v školskom roku, kedy týmto predmetom porozumieme a kedy počuť to zriedkavé “ Aaaa, no jasnééé… Už rozumiem.“

Okrem nadšeného jasania z pochopenia vedy v praxi si študenti mohli vyskúšať aj iné aktivity – pozrieť si filmy súvisiace s vedeckou témou, prejsť chemickou escape room, podporiť charitatívne raňajky alebo si kúpiť maličkosť  na pamiatku. Na odborných prednáškach sa naučili zneškodňovať bombu, dozvedeli sa viac o rôznych vzájomných prepojeniach vied a druhoch medicíny a veľký úspech zožal aj Chemický cirkus našich žiačok. Fantastické chemické pokusy, ktoré na bežných hodinách nezažijete, zaujali mnohých z nás, vrátane pána školníka ( touto cestou ho pozdravujeme), ktorý celý čas tŕpol na vrátnici – nebál sa ohňa ani divokých chemických reakcií, ale neželaného príchodu hasičov a sumy, ktorú by si vypýtali za výjazd spôsobený „iba“ dymom v učebni chémie (nakoniec si vydýchol, hasičom sa očividne hasiť gymple nechcelo).

Prírodovedný deň sme vďaka trpezlivým organizátorom, ochotným sponzorom a všetkým zvedavým študentom prežili v uvoľnenej a priateľskej atmosfére, za čo všetkým zúčastneným ešte raz ďakujeme.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: