Piaty ročník výstavy Matematická fotografia bol pre našich študentov úspešný

Ako sa hovorí, to najlepšie si treba nechať na koniec. Svoje o tom vieme aj my na GBZA a preto sa v piatok, 14. júna, len niekoľko dní pred uzatvorením klasifikácie, konalo slávnostné vyhodnotenie umelecko-matematickej súťaže Matematická fotografia, ktorá je určená pre študentov španielskych bilingválnych gymnázií na celom Slovensku. Aj napriek tomu, že konkurencia bola veľká a spomedzi približne štyridsiatich zapojených študentov mohlo byť ocenených len 5, na víťazných priečkach naše gymnázium reprezentovali dvaja študenti – na druhom mieste sa umiestnila Lujza Chochulová a štvrté miesto obsadil Štefan Francek, ktorým touto cestou srdečne blahoželáme k výhre! Viac o tomto podujatí nám povedal hlavný organizátor Matematickej fotografie a učiteľ španielskej matematiky a fyziky, Luis Gil Guerra.

Lujza Chochulová, 2.miesto

Ocenení študenti Matematickej fotografie s učiteľmi

V poradí koľký ročník matematickej fotografie sa práve koná a kde vznikol nápad zorganizovať takúto súťaž?

Teraz máme piaty ročník Matematickej fotografie. Tento nápad som dostal už pred mnohými rokmi, ešte pred tým, ako som prišiel do Žiliny. Z toho čo viem, sa takáto súťaž sa zvykne organizovať len veľmi zriedka a táto forma príde atraktívna nielen mne osobne, ale najmä študentom, ktorí sa zapájajú. Keď som svojim študentom prvýkrát vysvetľoval, o čo ide, musel som zodpovedať na množstvo otázok, pretože nikto nevedel, o čo ide – nikto to nepoznal, no teraz je to už viac známe.

Nebola tam z vašej strany zo začiatku obava o nízku účasť? Predsa, matematika nepatrí medzi obľúbené predmety… Nebáli ste sa prvotného neúspechu?

Nie, nebál som sa toho. Počas niektorého ročníka sa zapojí menej študentov, inokedy viac, no väčšinou sa prihlasujú až ku koncu, na poslednú chvíľu.

Hlavným partnerom súťaže je španielska spoločnosť AR SHELVING. Čím sa zaoberá?

Ide o španielsku firmu sídliacu v Bytči, ktorá sa zaoberá výrobou kancelárskeho nábytku z ocele a dlhodobo nás v tomto projekte podporuje, za čo sme jej veľmi vďační.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: