Naša žiačka si prebrala prestížnu Cenu vojvodu z Edinburghu

Naši žiaci dennodenne čelia rôznym zaujímavým výzvam, spoznávajú a objavujú nové možnosti a prekonávajú samých seba. Program Ceny vojvodu z Edinburghu, ktorý na našej škole koordinuje p. prof. Lucka Hrúzová, má za cieľ motivovať mladých ľudí vo veku 14 – 24 rokov na sebe komplexne pracovať. Je zameraný na rozvoj talentu, dobrovoľníctva, športu a na dobrodružnú expedíciu. Počas určitého obdobia si študenti stanovujú ciele, vďaka ktorým krôčik po krôčiku prekonávajú svoje schopnosti.

Natália Kováčová z 3.G sa programu zúčastnila ako druháčka a hneď na úvod tretieho roka štúdia na GBZA si 19.9. 2018, počas slávnostnej ceremónie v rozprávkovom prostredí Chateau Gbeľany, prevzala bronzovú cenu z rúk kreatívneho riaditeľa reklamnej agentúry Zaraguza, Michala Pastiera. Ocenení študenti sa mohli tešiť na stretnutie s veľvyslancom Veľkej Británie, Andrewom Garthom, a tiež na mini koncert skupiny S hudbou vesmírnou. Ceremónia bola sprevádzaná motivačnými príbehmi účastníkov programu a aj keď išlo o formálnu udalosť, atmosféra bola po celý čas uvoľnená a priateľská.

Ceremónie sa spolu s Natálkou zúčastnili p. prof. Hrúzová a p. prof. Beňušová, ktoré na programe DofE na našej škole spolupracovali, na úspech našej študentky sa prišiel pozrieť aj samotný pán riaditeľ, Viktor Tanító, a ako dobrovoľníčky boli na ceremónii aj vybrané žiačky z 3.G.

Terézia Mičechová, III.G

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: