Čitateľská cena vydavateľstva Absynt: pre GBZA trikrát pódium

V piatok 20.09. sa v Novej synagóge stretlo desať tuctov stredoškolákov na udeľovaní Čitateľskej ceny vydavateľstva Absynt. V dvojhodinovom programe ste sa mohli dozvedieť, že najviac hlasov od 78 študentov, zapojených do druhého ročníka, získala kniha bieloruskej spisovateľky a nositeľky Nobelovej ceny za literatúru Svetlny Alexijevč pod názvom Černobyľská modlitba.

V rečníckej súťaži porotu zaujal hlavne výkon Jána Barčiaka z Gymnázia Hlinská, pričom Emma Čačková z III.F sa umiestnila na treťom mieste. V kategórii súťažných recenzií získal prvé miesto Samuel Jakubík opäť z III.F, pričom nechal za sebou konkurenciu z Gymnázia Veľká okružná. V poslednej súťažnej kategórii v písaní reportáží sa porota na čele s Andrejom Bánom rozhodla udeliť Emme Čačkovej mimoriadu cenu, pretože jej práca bola jediná, ktorá splnila kritériá posudzovania.

Gymnázium bilingválne ako hlavný organizátor Čitateľskej ceny vydavateľstva Absynt usporiadalo 2. ročník súťaže pri príležitosti osláv 20. výročia od založenia školy. Spolu so súťažiacimi z ostatných štyroch žilinských gymnázií si preto kultúrny program mohli vychutnať aj žiaci druhého ročníka, medzi ktorými býva už tradične najviac súťažiacich na všetkých zapojených školách. Uvidíme, či sa chytia.

Víťazom blahoželáme a tešíme sa na 3. ročník súťaže, ktorý bude súčasťou Žilinského literárneho festivalu 2020.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: