Petra Baliová (University of Essex)

Dodnes si spomínam, ako som prišla na strednú školu bez hocakých ambícií či cieľov, ale s pocitom spokojnosti, že som sa mohla vyhnúť poslednému ročníku na základnej škole, ktorá ma už nebavila. GBZA mi v tej dobe neponúkla len kvalitné stredoškolské vzdelanie, ale i priestor na sebarealizáciu a komunitu šikovných študentov, pre ktorých byť aktívni vo svojich mimoškolských aktivitách sa stalo rovnako dôležité ako pre mňa. Veľká vďaka patrí aj našim skvelým profesorom, ktorí nás v našej proaktivite vždy podržali, usmernili a mnohokrát pomohli aj na úkor ich voľného času.

Momentálne študujem medzinárodný biznis na University of Essex a vďaka tomu ako vysoko položila latku GBZA, moje štúdium na univerzite nepovažujem za až tak náročné ako moji spolužiaci. Dlho som sa snažila prísť na to, prečo tomu tak je a odpoveďou je práve kvalita štúdia a kritické myslenie, ku ktorému sme boli vedení počas týchto piatich rokov. Či už to bolo prostredníctvom plodných debát počas seminárov, debatnej asociácie, modelovým zasadnutiam OSN či mládežníckemu európskemu parlamentu, všetky tieto nenahraditeľné skúsenosti ma dostali tam, kde som dnes. Tieto aktivity mi dali hodnotný vedomostný základ a dodnes mi otvárajú dvere v mojej skorej profesionálnej kariére. Vďačím za to najmä vždy chápavému vedeniu školy, profesorom a aktívnym študentom, ktorým veci navôkol nikdy neboli ľahostajné.

Gymnázium bilingválne nie je len obyčajná stredná škola, ale je to škola života, ktorá vás dostatočne dobre pripraví na vysokoškolské štúdium, ak sami tak budete chcieť a využijete čo najviac príležitostí, ktoré vám táto škola ponúka.

 

Petra Baliová, University of Essex

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: