Druháci objavovali krásy Londýna

29.4.2018 o 8.30 pristálo v Londýne lietadlo plné študentov druhého ročníka bilingválneho gymnázia. Privítalo nás tradičné londýnske upršané počasie, ktoré sa s nami nerozlúčilo až do nášho odchodu. Samozrejme, nie všetci boli na to pripravení, a tak prvé suveníry, ktoré sme kúpili v pouličných stánkoch, boli dáždniky a pršiplášte. Napriek tomu sme sa tešili, čo nám veľký Londýn ponúkne.
Vďaka pani Oľge, našej sprievodkyni, sme boli vždy perfektne orientovaní a oboznámení o každej pamiatke, okolo ktorej sme prešli, ale aj neprešli.

Na úvod sme začali Buckinghamským palácom, po ktorom nasledovalo Trafalgarské námestie. To nás očarilo svojími obvyklými „zabávačmi“, ako napríklad ženou, ktorá veštila budúcnosť, alebo pánom, čo jedol oheň.

V nasledujúce dni našej pozornosti neunikol ani slávny Tower of London, či samotný Tower Bridge, pri ktorom sa nám naskytla príležitosť vidieť, ako sa most otvára pri prechode lode cez Temžu.
Nebol by to výlet do Londýna, keby sme neboli vyprázdniť obchody na svetoznámej Oxford street. Po ukončení našich nákupov sme síce s boľavými nohami, no spokojnými úsmevmi na tvári ešte  navštívili Hyde park.

Katedrála svätého Pavla nás všetkých očarila vďaka svojej kráse a veľkosti. V deň jej návštevy konečne vykukli slnečné lúče, čo nám pri výstupe na jej vrchol rozprestrelo krásny výhľad na celý Londýn. Pre všetkých to bol nezabudnuteľný zážitok. Súčasťou tejto katedrály je aj Whisper Gallery, v ktorej sme si cez stenu šepotali o tom, ako dobre nám tu je a nechceme sa vrátiť domov.

Informácie sme boli načerpať aj v nasledujúcich múzeách: obrovské prírodovedno-historické múzeum, ktoré by sa nedalo celé prejsť ani za jeden deň, ďalej Britské múzeum a Národná galéria na Trafalgarskom námestí.

Počas týchto dní sme naplno využívali to, že sme, kde sme. Stravovali sme sa typickým londýnskym jedlom (aj keď občas sme zavítali do Tesca), komunikovali sme či už s miestnymi obyvateľmi alebo s predajcami v stánkoch, u ktorých sme našou sympatiou veľmi jednoducho zjednávali ceny. Jednoduchšie povedané, nasávali sme londýnsku atmosféru najviac, ako sa dalo.
No všetko sa raz končí a ani náš trip netrval naveky. A tak sme po štyroch dňoch s pocitom, že sme spoločne objavili ďalší kúsok sveta, sadli do lietadla a spokojne odleteli domov.

II.G

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: