Alexandra Trnovcová (Westminster Business School – University of Westminster)

Aké je jedno z najlepších rozhodnutí aké som doteraz vo svojom živote spravila? Jednoznačne to že som sa rozhodla vyštudovať GBZA. Čo je dôležitejšie ako “byť najlepší”? Byť iný – BE DIFFERENT. GBZA Vám umožní to čo iná stredná škola nie.

1.)Naučila som sa plynule po Francúzsky. – Perfektná Angličtina je vo svete samozrejmosť, ale iný jazyk je veľké plus. Rešpekt ktorý mi ľudia prejavia keď im poviem že som zo Slovenska a plynule rozprávam po anglicky, francúzsky a rusky je neopísateľný. Aj čo sa ruštiny týka som vďačná GBZA a pani Vankovej, ktorá ma naučila v 5. ročníku pevné základy na ktorých som mohla potom stavať.

2.)Precestovala som Európu – 2 krát sme boli na študijnom pobyte vo Francúzsku, raz vo Fínsku. Skúsenosť ktorú si človek za peniaze nekúpi!!! Počas študijných pobytov sme bývali v rodinách a teda sme mali kultúru vysvetlenú z prvej ruky a dnes keď jednám s Francúzmi mi znalosť ich mentality výrazne napomáha pri komunikácii a dosahovaní cieľov.

3.)Naučila som sa vyjednávať a organizovať. – Vďaka modelovým zasadnutiam OSN a debatným súťažiam som mala možnosť výrazne precvičovať svoje vyjednávacie a rečnícke schopnosti. Bol to skvelý tréning vďaka ktorému sa dnes s radosťou postavím pred ľudí a rozprávam. Je skvele nemať strach a byt schopní robiť veci ktoré chcete a aj to sa dá natrénovať.

4.)Naučila som sa manažovať svoj čas. – Všetko je o tom ako si vieme veci zariadiť a zorganizovať. Na GBZA som bola hodená do mora v ktorom som sa musela naučiť plávať. Intenzívne štúdium, mimoškolské aktivity, cestovanie, šport, rodina. Skĺbiť všetko dokopy je niekedy výzva. Teraz študujem v Londýne a je to džungľa, v ktorej sa treba prebíjať ak chcete to najlepšie. Popritom veľa cestujem, pracujem na svojich projektoch a snažím sa tráviť čas aj s rodinou. Je to pre mňa jednoduchšie zladiť pretože som si to nacvičila na GBZA.

5.)Dostala som možnosť učiť jogu žiakov a aj vďaka tejto skúsenosti sa mi podarilo vytvoriť projekt joga v parku v spolupráci s MU v Žiline a teraz sa k tomu pridali aj 2 ďalšie jedinečné projekty Paddleboard Joga a Joga & Brunch v spolupráci s eXtreme parkom počas leta v Žiline.

ĎAKUJEM je slovo ktoré ma okamžite napadne pri GBZA. Verím že jedného dňa budem v pozícii, že budem schopná vrátiť aspoň časť toho čo som dostala. Cítim úprimnú vďaku za všetkých 5 rokov na GBZA – ďakujem skvelým učiteľom, spolupracujúcim spolužiakom a podpore mojej rodiny. Pretože neviem ako by som zvládla tých päť rokov bez pravidelných teplých obedov u babky J

Alexandra Trnovcova

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: